... ...

 W poniedziałek,  15 bm. odbyło się otwarcie Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym. W uroczystości uczestniczyła m.in. szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych oraz  wiceminister zdrowia  Maciej  Miłkowski. 

Klinika Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej po kompleksowej modernizacji bloku operacyjnego i oddziału ponownie realizuje świadczenia medyczne. Klinika zlokalizowana jest na 4 piętrze i liczy 24 łóżka, w tym 9 miejsc monitorowanych na sali intensywnego nadzoru.

Wysokospecjalistyczne zabiegi wykonywane są nowoczesnymi technikami operacyjnymi z naciskiem na operacje małoinwazyjne: robotyczne i endoskopowe. Blok Operacyjny Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej składa się z 3 zintegrowanych sal operacyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny.

Sale bloku operacyjnego kliniki zostały wyposażone m. in. w zintegrowany system operacyjny, tor wizyjny z zielenią oraz tor wizyjny do histeroskopii, pomieszczenia oddziału w tym sala SIN i gabinety zabiegowe zostały wyposażone w nowoczesną aparaturę medyczną (m. in. w łóżka wysokospecjalistyczne, kardiomonitory, fotele zabiegowe, zestawy do infuzjoterapii, ultrasonograf).
 
Dokonane zakupy sprzętu medycznego znacznie podniosły poziom diagnostyki i obsługi pacjentek. Klinika Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej zapewnia Pacjentkom pełną diagnostykę i leczenie chirurgiczne nowotworów złośliwych oraz zmian łagodnych żeńskiego układu rozrodczego.  MG

zdjęcie: WIM