... ...

31 października br. zakończono dostawy I partii karabinów wyborowych BOR  w ramach umowy zawartej z Agencją Uzbrojenia. Kolejna partia zgodnie  z zamówieniem już w przyszłym roku. 

ZM „Tarnów” są niekwestionowanym liderem w produkcji wojskowej broni precyzyjnej co przekłada się na kolejne zmówienia nie tylko w kraju ale również za granicą. Przypomnijmy, że ostatni kontrakt realizowany był w latach 2017-2019 i dotyczył dostaw prawie 700szt. karabinów. 

7,62 mm karabin BOR to karabin wykonany w układzie bezkolbowym dzięki czemu jest krótszy i lżejszy - waży niespełna 6 kg. Karabin jest przeznaczony do prowadzenia precyzyjnego ognia na odległościach od 800-1000 m,  służy nie tylko do eliminowania siły żywej ale również do niszczenia celów technicznych w tym lekko opancerzonego sprzętu wojskowego. 

Karabin na tle konkurencji wyróżnia wysoka celność, niewielki podrzut i odrzut broni, niezawodność działania w różnych warunkach klimatycznych a zastosowany układ bull-pup pozwolił uzyskać krótką, zwartą broń o dużej manewrowości oraz bardzo dobrych parametrach taktycznych.

zdjęcie: Aneta Gawle