... ...

Pod znakiem licznych rozmów handlowo – biznesowych oraz spotkań z osobami zainteresowanymi nawiązaniem współpracy z MESKO S.A. upłynęły tegoroczne targi zbrojeniowe DSEI, które w dniach 12 – 15 września odbyły się w stolicy Wielkiej Brytanii Londynie. Spółka zaprezentowała swoje wyroby w ramach stoiska zorganizowanego przez Polską Grupę Zbrojeniową.  

- To było wydarzenie wyjątkowo udane dla MESKO. W tym czasie przeprowadziliśmy szereg obiecujących rozmów oraz spotkań z zagranicznymi kontrahentami. Nasz zespół przeprowadził rozmowy handlowe m.in. z delegacją Tajwanu na temat rozszerzenia dotychczasowej współpracy na rzecz dostaw rakiet HYDRA. Z kolei podczas spotkań z  reprezentantami brytyjskiego koncernu BAE SYSTEMS omówiliśmy możliwości integracji wytwarzanego w MESKO pocisku rakietowego NLPR70 z  produkowaną przez ten koncern rakietą APKWS, a z francuską firmą NEXTER możliwości dostaw paliw rakietowych czy eksportu prochów dla innego europejskiego odbiorcy. Odbyte rozmowy bez wątpienia pokazują, że MESKO cieszy się na świecie opinią wiarygodnego i solidnego partnera z  wieloletnim doświadczeniem i szerokimi możliwościami produkcji – powiedział uczestniczący w targach Członek Zarządu MESKO S.A. Marcin Ożóg.

Stoisko MESKO odwiedzili m.in. przedstawiciele delegacji wojskowej Norwegii szczególnie interesując się nowo nabytym systemem rakietowym PIORUN. Systemy te już niebawem znajdą się na wyposażeniu norweskich Sił Zbrojnych. Pod koniec listopada ubiegłego roku została bowiem podpisana umowa na dostawy dla Norwegii kilkuset pocisków rakietowych oraz zestawów startowych. Umowa jest wynikiem postępowania prowadzonego w trybie otwartym, w którym MESKO konkurowało z europejskimi oraz amerykańskimi dostawcami tej klasy uzbrojenia. Z wizytą na stoisku Spółki byli również przedstawiciele wojska jednego z krajów bałkańskich oraz Malezji także zainteresowanych systemami PIORUN.

Oprócz zestawu rakietowego PIORUN MESKO zaprezentowało na targach DSEI amunicję mało i średniokalibrową. Stoisko grupy PGZ cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem targowych gości. W sumie na londyńskiej wystawie swój sprzęt pokazało 14 spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

zdjęcie: Mesko SA