... ...

Bartłomiej Grabski, wiceminister obrony narodowej w resorcie kierowanym wówczas przez Antoniego Macierewicza został wydalony ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego - dowiedział się tvn24.pl. Jak poinformowało źródło portalu, zwolnienie jest efektem postępowania dyscyplinarnego.

Bartłomiej Grabski w 2015 roku został wiceministrem obrony narodowej. W resorcie Antoniego Macierewicza pełnił swoją funkcję przez trzy kolejne lata. Został zwolniony po tym, jak ministerstwo przejął w 2018 roku Mariusz Błaszczak. Wówczas zwolniono zresztą większość ludzi Macierewicza, a sam proces zachodzący w resorcie nazwano "demacierewiczyzacją". Po odejściu z MON, jak ustalił tvn24.pl, Grabski trafił na wysoki etat do Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW).

Z SKW delegowano go do spółki PKP Cargo. Tam objął funkcję dyrektora pionu bezpieczeństwa, audytu i kontroli wewnętrznej. W nowym miejscu pracy, według portalu, Grabski szybko popadł w konflikt z zarządem spółki. Miał między innymi paraliżować procesy w firmie, a nawet znikać z pracy. - Długo zarząd był sparaliżowany strachem przed wpływowym funkcjonariuszem, kolegą i współpracownikiem Antoniego Macierewicza. Sytuacja tak nabrzmiała, że zwrócili się o odwołanie go z delegacji - powiedział pracownik PKP Cargo w rozmowie z tvn24.pl. Latem 2023 roku Bartłomiej Grabski powrócił z delegacji do SKW. Teraz jednak został wydalony ze służby dyscyplinarnie.

Źródło:  www.wojskonews.pl 

Więcej: https://wiadomosci.gazeta.pl/  >>>