... ...

Agencja Uzbrojenia MON zainicjowała przeprowadzenie wstępnych konsultacji rynkowych w sprawie pozyskania Mobilnego Systemu Przechowywania Uzbrojenia (MSPU). Podmioty zainteresowane udziałem w konsultacjach mogą składać zgłoszenia do 31 marca 2024.

MSPU mają służyć do bezpiecznego przechowywania i transportu broni i innego wyposażenia w warunkach polowych i w miejscach stałej dyslokacji / Zdjęcie: Kafar

Celem konsultacji jest ocena możliwości spełnienia przez sprzęt wojskowy wstępnie określonych wymagań i funkcjonalności. Mają także umożliwić sprecyzować uwarunkowania dotyczące systemu zabezpieczenia logistycznego, szkolenia, oszacowanie kosztów pozyskania, eksploatacji i wycofania sprzęt, a także wstępne ustalenie terminów pozyskania.

Jak wynika z opublikowanych dokumentów zainteresowanie AU MON dotyczy 216 kompletów MSPU z dostawami w latach 2024-2029. Ich eksploatacja jest przewidywana na co najmniej 30 lat. MSPU mają być oparte o kontenery dostosowane do załadunku, transportu i rozładunku przez pojazdy z systemem samozaładowczym Multilift Mk IV.

Od red. Nalezy przypomniec, że Magazyn broni w kontenerze, opracowany przed  dwie firmy: Zurad sp. z  o.o.  oraz Modular System sp.z o.o.  otrzymał  nagrodę Defender  na MSPO w Kielcach w 2023 r. 

źródło:  www.altair.com

Przeczytaj więcej na: https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=43089