... ...

W niedzielę, 15 października 2023 r. w Łańcucie zakończyły się VI Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Futsalu. Na najwyższym podium znalazła się drużyna składająca się m.in. z żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, drugie miejsce zdobyli żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady OT, a trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z 14 Zachodniopomorskiej Brygady OT. W zawodach wzięło udział 19 reprezentacji WOT z całego kraju.

W dniach, 12-15 października 2023 r. podczas VI Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Futsalu do rywalizacji o tytuł mistrza w piłce halowej stanęło 19 reprezentacji żołnierzy WOT. Na hali MOSiR w Łańcucie najlepsi okazali się piłkarze z drużyny wystawionej przez żołnierzy Centrum Szkolenia WOT, Centrum Szkolenia Łączność i Informatyki oraz batalionu Dowodzenia WOT. Drugie miejsce zajęła reprezentacja 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, a trzecie 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

„Turniej rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie. Przygotowywaliśmy się do niego na długo przed jego rozpoczęciem. Całość rozgrywek odbywała się w bardzo przyjaznej atmosferze zgodnie z zasadami fair play. Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku, jest on dla nas motywacją do dalszej ciężkiej pracy, aby w przyszłym roku obronić tytuł mistrza.” – powiedział kapitan drużyny z Centrum Szkolenia WOT

VI Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Futsalu, były jedną z cyklu imprez współzawodnictwa sportowego najmłodszego, piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Utrzymywanie właściwego poziomu kultury fizycznej jest ważnym elementem szkolenia żołnierzy, a rywalizacja sportowa buduje kondycję, sprawność psychofizyczną, a także umiejętność współdziałania w zespole. Oprócz halowej piłki nożnej, żołnierze konkurują między innymi w turniejach siatkówki, koszykówki, zawodach pływackich czy biegach przełajowych. Kadra żołnierzy złożona z ludzi sprawnych fizycznie i świadomych celów sprawia że możemy być dumni ze swojej sprawności oraz wytrwałości.

„Podczas tegorocznych rozgrywek w Łańcucie zagrały najlepsze drużyny. Futsal, czyli piłka nożna rozgrywana na hali sportowej, która dostarcza nie tylko widzom, ale przede wszystkim samym zawodnikom - żołnierzom mnóstwo emocji. Mistrzostwa w futsalu to największy turniej piłki nożnej w Wojskach Obrony Terytorialnej, rozgrywane są cykliczne, jako jedna z dyscyplin punktowana w ogólnej rywalizacji sportowej jednostek wojskowych” - zaznaczył organizator wydarzeń sportowych w 3 Podkarpackiej Brygadzie OT.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps.  „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

Ppor. Krzysztof Wójcik ( CS WOT)