... ...
We wtorek, 7 bm. na terenie basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Hallera w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadziło zawody pływackie. Terytorialsi rywalizowali ze sobą w pięciu przygotowanych konkurencjach. 
 
„Utrzymywanie dobrej sprawności fizycznej jest obowiązkiem każdego żołnierza. Dzięki przeprowadzaniu różnorodnych zawodów sportowych mamy możliwość oceny osiąganych przez żołnierzy wyników i wyłonienia naszych reprezentantów, których skierujemy na zawody centralne.” – powiedział 
płk dr Przemysław Żukowski, komendant Centrum Szkolenia WOT. 
 
W czasie przeprowadzonych zawodów żołnierze rywalizowali ze sobą w konkurencjach pływania stylem klasycznym oraz dowolnym na dystansach 50 i 100 metrów, a także stylem grzbietowym na dystansie 50 metrów. Ich celem było wyłonienie najlepszych terytorialsów, którzy w przyszłości reprezentować będą CSWOT w zawodach centralnych organizowanych przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. 
 
„Dzięki przeprowadzonym zawodom w pływaniu miałem możliwość nie tylko sprawdzenia swojego aktualnego poziomu sprawności fizycznej, ale także dobrej zabawy i rywalizacji z moimi kolegami. Uważam, że każdy ruch i forma aktywnego spędzania czasu pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.” – dodał jeden z pływaków. 
 
Warto także przypomnieć, że w połowie października br. w Łańcucie zakończyły się VI Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Futsalu. Na najwyższym podium znalazła się wówczas drużyna składająca się m.in. z żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, a w samych zawodach wzięło udział 19 reprezentacji WOT z całego kraju.
 
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps.  „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
 
ppor. Krzysztof Wójcik (CSWOT)