... ...

W miniony weekend, 11-12 maja, na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się pierwsze Mistrzostwa WOT w pokonywaniu OSF. Tego dnia w szranki o tytuł mistrza OSF stanęło, aż 72 żołnierzy-zawodników z brygad WOT z całej Polski.   

Na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu w miniony weekend po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pokonywaniu OSF. Ośrodek Sprawności Fizycznej (OSF) to 200-metrowy odcinek przeszkód, który należy pokonać w jak najkrótszym czasie. Betonowe, metalowe i miejscami drewniane konstrukcje ośrodka to m.in. tunele, poręcze, płoty, spadnie, pochylnie, równoważnie, fasady i rowy. W związku z bardzo dużym ryzykiem kontuzji podczas pokonywania OSF-u emocje jakie temu towarzyszą sprawiają, iż jest to jedna z najbardziej efektownych dyscyplin sportowych w wojsku

Ubiegłoweekendowe zawody przyciągnęły najlepszych zawodników oraz zawodniczki z brygad WOT z całej Polski. Łącznie 72 żołnierzy-zawodników stanęło w szranki o miano mistrza OSF. Mistrzostwa te pozwoliły na wyłonienie najbardziej wszechstronnych zawodników w konkurencji, która szczyci się mianem jednego z wyznaczników wzorowej sprawności fizycznej jaką powinien posiadać żołnierz.   

  • W kategorii indywidualnej kobiet zwyciężyła z czasem 1:20,6 kpr. Aleksandra z 3 Podkarpackiej Brygady OT;
  • W kategorii indywidualnej mężczyzn zwyciężył z czasem 54,5 szer. Mateusz z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT;
  • W kategorii drużynowej zwyciężyła z czasem 1:27,15 4 Warmińsko-Mazurska Brygady OT;

W kategorii zespołowej również zwyciężyła 4 Warmińsko-Mazurska Brygady OT z wynikiem 266 pkt. Miejsce 2 z wynikiem 233 pkt. zajęła 3 Podkarpacka Brygada OT, natomiast miejsce 3 z wynikiem 198 pkt. zajęła 7 Pomorska Brygada OT.