... ...

W czwartek, 25 kwietnia 2024, ostatniego dnia III Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE 2024, które odbywały się w Kielcach  podczas uroczystej gali   wręczono  wyróżnienia. 

Nagrodę  Komendanta Głównego Policji  otrzymały gogle lotnicze PNL-3X,   produkowane przez PCO. Przeznaczone są do wykonywania zadań w locie przez pilotów i innych członków załogi śmigłowców w warunkach słabego oświetlenia i w nocy, bez konieczności stosowania jakichkolwiek źródeł sztucznego oświetlenia, dzięki czemu skuteczniejsze staje się patrolowanie granicy, wsparcie organów ścigania, misje poszukiwawczo-ratownicze i HEMS oraz powietrzne gaszenie pożarów.

Z kolei „Laur Graniczny” - nagrodę  Komendanta Głównego Straży Granicznej, za produkt uznany przez formację za najbardziej funkcjonalny, wyróżniający się najwyższą użytecznością, odpowiadający potrzebom SG otrzymała firma PCO S.A. za gogle noktowizyjne MU-3ADM „KOLIBER”. Sa one przeznaczone do obserwacji terenu przez funkcjonariuszy w warunkach nocnych. Istnieje możliwość montowania ich na każdym typie hełmu oraz bezpośrednio na głowie użytkownika. Mogą pracować w zestawie z nasadką termowizyjną, umożliwiając w ten sposób obserwację w typie fuzji obrazów: noktowizyjnego i termowizyjnego. 

Nagrodę otrzymał też innowacyjny subkarabinek MWS-15 z ZM Tarnów SA. To karabinek, będący połączeniem nowoczesnej technologii, niezawodności i wszechstronności.

- Targi skierowane do służb mundurowych są dla nas doskonałą okazją, aby zaprezentować nasze nowe produkty, jak również zebrać informacje zwrotne od klientów, którymi są Policja, Straż Graniczna i Siły Zbrojne RP. Cieszy nas tak duże zainteresowanie wyrobami „made in Poland” oraz oczywiście kolejne nagrody, które są wynikiem pracy i zaangażowania naszych konstruktorów i ośrodka badawczo-rozwojowego - powiedział Robert Pacana, członek Zarządu. 

Karabinek MWS-15 został stworzony z myślą o współczesnych wymaganiach użytkowników, oferując nie tylko kompaktowość, ale również wyjątkową adaptacyjność. Z krótką długością całkowitą wynoszącą zaledwie 660 mm, karabinek MWS-15 jest niezrównanym liderem na polskim rynku. Mechanizm tłokowy z krótkim skokiem zapewnia niezawodność działania nawet w najtrudniejszych warunkach. MWS-15 może być zasilany amunicją .223 Rem, 5,56x45mm NATO lub .300 AAC Blackout, dając użytkownikowi możliwość wyboru zgodnie z potrzebami operacyjnymi. Ponadto, karabinek ten został zaprojektowany z myślą o użytkownikach zarówno prawo- jak i leworęcznych, oferując szybką wymianę magazynka oraz wygodę obsługi.

Unikalna konstrukcja umożliwia prowadzenie ognia nawet z złożoną kolbą, co jest kluczowe w sytuacjach bojowych wymagających szybkiej reakcji.

zdjęcia: Aneta Gawle (ZM  Tarnów SA)