... ...

W poniedziałek sędzia Tomasz Szmydt poprosił władze białoruskie o azyl polityczny. Jest ruch Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratury w tej sprawie.

W poniedziałek 6 maja sędzia Tomasz Szmydt wziął udział w konferencji prasowej w państwowej agencji BiełTA, podczas której zwrócił się do władz białoruskich z prośbą o azyl polityczny. - Jest to wyraz protestu przeciwko temu, jak jest prowadzona polityka Polski wobec Białorusi i wobec Rosji - powiedział. - Chciałbym pokazać mieszkańcom krajów europejskich Białoruś tak, jak ją widzę jako obcokrajowiec. To bardzo przyjazny kraj. (...) Tu chciałbym odpocząć - dodał.

Tego samego dnia po południu pojawiła się informacja o działaniach ABW w tej sprawie. "Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wszczęła dzisiaj czynności kontrolne w celu zweryfikowania zakresu informacji niejawnych, do których w związku ze sprawowaną funkcją i prowadzonymi sprawami miał dostęp sędzia WSA, który poprosił o azyl na Białorusi" - przekazał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński.

źródło: wiadomości.gazeta.pl 

Więcej:  >>>